Czarteruj On-line

Zarezerwuj termin twojego czarteru

  

Mazury

Polska - Mazury        Mazury


Mazury to jeden z ostatnich regionów Polski ledwie dotknięty przez cywilizację. Turystów urzeka tu niezwykła fauna i flora w olbrzymiej ilości gatunków. Pomimo wielu działań, które rozpoczęły się wraz z transformacją w tym regionie, na Mazurach pozostało wiele miejsc zachwycających swoją dzikością (11 rezerwatów), gdzie natura efektywnie obroniła się przeciwko wpływowi człowieka.
Najbardziej charakterystyczne dla tego regionu jest duża liczba jezior, która porywa ponad 30% całego obszaru (486 km2). Kraina Wielkich Jezior Mazurskich zwana jest również Rejonem Tysiąca Jezior, wśród których największe to Śniardwy i Mamry.
Inną charakterystyczną rzeczą dla Mazur jest fakt, że jeziora są zanurzone w mozaice naturalnych kanałów, większych i mniejszych rzek. W miejscach gdzie nie ma naturalnych połączeń, zostały wybudowane sztuczne kanały, z których część jest wyposażona w śluzy. W ten sposób wyznaczono szlaki żeglowne dookoła całych jezior mazurskich co czyni ten region tak atrakcyjnym dla żeglarzy.
Można tu znaleźć wiele gatunków ptactwa, nieżyjących nigdzie indziej. Rozległe lasy są miejscem schronienia wielu rodzajów zwierzyny płowej i czyhających na nią drapieżników. Jeziora charakteryzują się olbrzymim bogactwem gatunków i obfitością ryb, co jest prawdziwym rajem dla wędkarzy.
Zaczynając swoja podróż na którymś z krańców WJM, podczas wielodniowego rejsu mogą Państwo podziwiać różnorodny krajobraz zatrzymując się codziennie w innym miejscu - porcie bogatym w tawerny, puby i kawiarnie, lub spokojnej i cichej przystani na łonie przyrody. Nawet pół roku jest za krótkim okresem żeby poznać wszystkie urokliwe zakątki Mazur.

Zapraszamy na żeglarską przygodę w sezonie 2024.

Mazury

Poznaj nasze jachty

 
Czartery jachtów na Mazurach